Wizyta w Kletnie – co ciekawego można tam zobaczyć?

Niewielkie Kletno może się pochwalić niezwykłymi atrakcjami i ogromnym potencjałem turystycznym. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tej miejscowości?

Co można zobaczyć w Kletnie?

Wizyta w Kletnie może się okazać ciekawym doświadczeniem dla każdego miłośnika historii. Ta miejscowość to ważny ośrodek górniczy, którego historia zaczęła się w XIV stuleciu. Przez wieki zajmowano się tu wydobyciem rud żelaza, jednak sławę tej sudeckiej miejscowości przyniósł uran.

Wydobywany w tajemnicy tuz po II wojnie światowej, stał się przyczyną wielu ludzkich tragedii. Trudna i niebezpieczna praca w kopalni uranu dla wielu górników oznaczała przecież poważne problemy ze zdrowiem. Działalność ta miała również istotny wpływ na ruch turystyczny w rejonie Kletna, gdyż wiele miejsc było dla turystów niedostępnych. Dziś dawne kopalnie stały się atrakcją turystyczną, a wycieczki do tutejszej sztolni cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Kletno – tego mogłeś nie wiedzieć

Wizyta w tym miejscu to wyjątkowa lekcja geologii i historii, w której może uczestniczyć każdy z nas. Co jeszcze warto zobaczyć w Kletnie? Z pewnością warto zajrzeć do tutejszego Muzeum Ziemi, mogącego się pochwalić cenną kolekcją kamieni i minerałów. Dumą Kletna jest jednak Jaskinia Niedźwiedzia. Odkryta w latach 60-tych XX wieku, udostępniona turystom w 1983 roku, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych podziemnych tras turystycznych w Polsce.

Turyści, którzy zwiedzą tę jaskinię, będą mogli ujrzeć niezwykle zróżnicowaną szatę naciekową oraz liczne szczątki prehistorycznych zwierząt, które w trakcie wieloletnich badań udało się odkryć w tutejszym namulisku.

Kletno – skarb Sudetów

Kletno to ważny punkt na turystycznej mapie Dolnego Śląska oraz jedno z najpopularniejszych letnisk w Sudetach, a więcej ciekawych wpisów o sudeckich atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.sudecki.pl/.

Ponieważ tanie noclegi w tej miejscowości można znaleźć bez większych problemów, chętnych na spędzenie urlopu w tym miejscu nie brakuje. Liczne atrakcje, szlaki piesze i piękna okolica to dodatkowe zachęty dla tych, którym marzy się udany wypoczynek w polskich górach.