Sposoby na tanie podróże po europejskich miastach

wakacje-rodzinne

Planowanie wakacyjnych wyjazdów to zawsze czas przyjemny, ale także trudny ze względu na często ograniczony budżet. Wielu z nas chciałoby zwiedzić europejskie miasta, jednak obserwując ceny biletów lotniczych czy hotelowych noclegów, wybieramy wakacje w kraju lub w popularnych nadmorskich kurortach z biurem podróży. Całkiem niepotrzebnie! Poniżej przedstawimy kilka sposobów na tanie podróżowanie po europejskich miastach.

Kupuj okazyjne bilety lotnicze

Możesz spędzić tanie wakacje w Londynie, a podróż wyniesie Cię zaledwie 90 złotych w dwie strony. Tak samo tanie wakacje w Paryżu mogą wynieść 170 złotych za lot w tą i z powrotem, a tanie wakacje w Rzymie pod względem transportu w obie strony mogą kosztować zaledwie 200 złotych! Jak to możliwe, skoro przeglądając aktualne bilety ceny są kilkukrotnie wyższe? Odpowiedź jest prosta – planuj dużo wcześniej i korzystaj z okazji. Sprawdź dostępne w internecie porównywarki cen i wyszukiwarki lotów, a jest bardzo prawdopodobne, że za dosłownie kilkadziesiąt złotych otrzymasz bilet w obie strony od najpopularniejszych europejskich miast. Ceny zmieniają się ciągle, więc warto aktualnie je sprawdzać. Oczywiście najczęściej są to loty odległe w czasie (np. za 2-3 miesiące), jednak można na tym naprawdę dużo  zaoszczędzić.

Zapraszamy również na portal www.walbrzychinfo.pl, gdzie fantastyczne atrakcje czekają na Ciebie i Twoją całą rodzinę!

Wybierz tanie noclegi

Oczywiście dobrym i w miarę pewnym pomysłem jest korzystanie z hoteli czy wyszukiwarek noclegów np. booking.com, jednak tam te ceny są w miarę wysokie. Jeśli chcesz spędzić naprawdę tanie wakacje i nie zależy Ci na luksusowych warunkach hotelowych, bo chcesz się tylko przespać a całe dnie i tak spędzić zwiedzając, to lepszym pomysłem będzie skorzystanie z prywatnych usług. Bez problemu przez internet można znaleźć ciekawe, tanie oferty noclegów w Paryżu, Londynie czy Rzymie. Oczywiście do tego jest niezbędna znajomość języków obcych, by dogadać wszelkie szczegóły i zarezerwować pokój. Różnice w cenie są jednak ogromne, bo na przykład hotel w dużym, europejskim mieście to często koszt minimalny za tydzień noclegów 4-10 tyś zł dla pary, zaś prywatne pokoje pod wynajem możemy znaleźć często w cenie 3-4-krotnie niższej, oczywiście kosztem standardu.