Odkrywamy najpiękniejsze skarby Podlasia – Narew

Narew to jedna z ciekawszych miejscowości we wschodniej części Polski. Kto w czasie wycieczki po Podlasiu zajrzy na jej teren, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Co czeka na turystów w miejscowości Narew?

Narew, mogąca się niegdyś pochwalić prawami miejskimi, jest wsią godną polecenia i miłośnikom historii, i tym, których fascynuje architektura. Wielu podkreśla, że ta miejscowość przypomina im nieco miejscowości podkarpackie. Czy rzeczywiście tak jest? Warto odwiedzić serwis www.epodkarpacie.com i sprawdzić tamtejsze atrakcje turystyczne, a następnie dokonać porównania. Wiadomo, że miejscowość ta już w pierwszej połowie XVI wieku mogła się pochwalić prawami miejskimi, była też przez pewien czas siedzibą starostwa niegrodowego. Bliskość ważnych traktów handlowych sprawiła, iż przez lata Narew mogła się cieszyć pomyślnym rozwojem, a znajdujące się tu karczmy cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród wędrowców.

Choć w latach 30-tych XX wieku Narew utraciła prawa miejskie, do dziś na jej terenie zachowało się sporo ciekawych pamiątek z czasów jej świetności. Ciekawy układ urbanistyczny z malowniczym rynkiem, drewniany kościół św. Stanisława oraz piękna cerkiew Matki Boskiej Kazańskiej z końca XIX wieku – oto atrakcje, którym w trakcie wycieczki po tej części Podlasia z pewnością warto poświęcić swój czas. Narew może się też pochwalić cerkwią Matki Bożej Kazańskiej z pierwszej połowy XVIII wieku oraz katolicką kaplicą cmentarną, której patronuje św. Wincenty. Wszystkie te zabytki sprawiają, iż spacer po Narwi może każdemu z nas sprawić sporo radości, a czas spędzony na terenie tej miejscowości dla nikogo nie będzie czasem straconym. Kto znajdzie tanie noclegi w tym rejonie, ten będzie mógł dodatkowo urządzać ciekawe wycieczki po okolicy, odkrywając piękno Puszczy Białowieskiej oraz Krainy Otwartych Okiennic.