Co warto zobaczyć w Lublinie?

Miasto Lublin oczarowuje i zachwyca swoją atmosferą, a zarazem i urokliwym Starym to Miastem. Lublin jest to miasto, które tak naprawdę gwarantuje dobry wypoczynek urlopowy, albo i wypoczynek weekendowy. Jednak wiele osób, które się tam udają, nie mają, tak naprawdę planu i idą, zwiedzać wszystko, co uważają, że jest ciekawe. Później jednak okazuje się, że połowę najważniejszych atrakcji ominęli. Dlatego, też i powstała właśnie ta lista, która jest kierowana dla turystów, którzy chcą się wybrać do Lublina. Co tak naprawdę warto zacząć zwiedzać w tym ów mieście? Dowiecie się z tego właśnie artykułu, który jest oparty na opiniach turystów. Lista co warto zobaczyć!

1. Stare Miasto.

Jedną z tych najważniejszych atrakcji, które musisz zobaczyć w Lublinie to Stare Miasto. Sugerując się zdjęciami i informacjami ze strony lublininfo.pl, Stare Miasto to dzielnica, która obejmuje dawną to część lokacyjnego Lublina, a zarazem i okolice rzek Czechówki. To tutaj znajdziemy tak naprawdę najwięcej atrakcji, które nas przyciągną. Wiele to zabytków i architektury, a zarazem i starych kamienic. Piękne miejsce dla każdego.

2. Zamek Lubelski.

Ze Starym Miastem dodatkowo też i sąsiaduje Wzgórze Zamkowe, na którego szczycie też i stoi zamek ten warto też i odwiedzić, warto poznać jego historię, a zarazem i właśnie też tam możemy zobaczyć muzeum, a zarazem i kaplica św. Trójcy oraz też średniowieczny donżon.

3. Wzgórze Czwartek oraz jego zabytki.

Kolejnym wartym miejsce do zwiedzenia to Wzgórze Czwartek oraz i jego zabytków. Warto tutaj tez i skierować się na szczyt pagórka, gdzie mieści się niewielki to kościół św. Mikołaja pochodzący już z XVI wieku.