6 najciekawszych atrakcji turystycznych w królewskim mieście Kraków

Stolica małopolski ma swój niepowtarzalny urok i klimat. Zdecydowanie można w niej poczuć ducha dawnych czasów, dzięki wielu historycznym pozostałościom. Jednocześnie oferuje wiele nowoczesnych atrakcji i dysponuje urokliwymi miejscami, w których można odpocząć.

Kraków jest świetnym wyborem na jeden weekend, jak i dłuższy pobyt. Co zatem robić w Krakowie? Co, warto zwiedzić?

Ciekawe miejsca i atrakcje w Krakowie

1. Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie

Jest właściwie wizytówką Krakowa. Obiekt ten niegdyś był siedzibą polskich władców, a przede wszystkim miejscem, gdzie kształtowała się historia Polski. Jest udostępniony do zwiedzania. Zobaczyć w nim można między innymi komnaty królewskie, skarbiec koronny, czy też zbrojownię. Do tego na obiekcie znajduje się katedra z grobami królewskimi i dzwonem Zygmunta, a także Muzeum Katedralne, czy też Smocza Jama.

Więcej artykułów w temacie zamków, historii oraz wojsk znajdziesz w serwisie https://www.defence.pl/.

2. Krakowski Rynek Główny z Kościołem Mariackim

Klimatyczny Stary Rynek jest miejscem spotkań i obowiązkowym punktem dla turystów. Wówczas warto odwiedzić znajdujące się w jego obrębie sukiennice. Nie sposób też przejść obojętnie koło Bazyliki Mariackiej. Świątynia zachwyca architekturą, bogatymi zdobieniami i średniowiecznymi witrażami.

3. Ulica Floriańska prowadzi od Bramy Floriańskiej wprost na Rynek w Krakowie

Otoczona jest licznymi, zdobionymi kamienicami o bogatej historii. Do tego jest pełna kawiarenek, restauracji i sklepików z pamiątkami. Wyróżnia się wyjątkowym klimatem i tętni życiem.

4. Podziemia Rynku Głównego w Krakowie

To muzeum, które znajdujące się tuż pod sukiennicami. Stanowi fascynujący skarbiec wiedzy o stolicy małopolski. To nowoczesne muzeum przedstawia archeologiczne odkrycia jeszcze z przełomu XII i XIII wieku. Obrazuje, jak toczyło się dawniej życie w Krakowie i jak miasto się rozwijało.

5. Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego

Jest jednym z największych muzeów tego typu w Europie. Gromadzi ponad 200 różnego rodzaju statków powietrznych oraz przedstawia skomplikowane losy polskich lotników i inżynierów lotniczych, którzy wnieśli wkład w rozwój światowego lotnictwa.

6. Zakrzówek w Krakowie

To malownicze miejsce słynące z turkusowego zalewu. Sztuczny zbiornik wodny swą wyjątkową barwę zawdzięcza temu, że powstało po zalaniu  dawnego kamieniołomu wapienia. Nieopodal znajdują się Skałki Twardowskiego oraz liczne trasy piesze i rowerowe.